بزرگترین آرزوی علمی من

تهیه‌کننده: شرکت توسعه فناوری مهرویژن

تخیل، رویاپردازی یا به بیان آشنا‌تر «آرزو»؛ این تمام چیزی‌ است که در طول تاریخ، بشر را به تلاش و تکاپو واداشته است. تلاشی مستمر، که زندگی ساده انسان نخستین را به شکل پیچیده و پرهیجان امروزی درآورده؛ امکانات بیشتری برای زندگی فراهم کرده و دامنه تسلط و اشراف بشر را نسبت به دنیای پیرامونش تا اندازه چشمگیری افزایش داده است.
بسیاری از آرزوها و خواسته‌های انسان که تا چندی پیش دور از ذهن و محال می‌نمود، امروز جامه واقعیت به تن پوشیده و حالا بخشی عادی و یا حتی ضروری از زندگی ما شده است. اگر بپذیریم که چهره امروزی زندگی ما حاصل آرزو‌های گذشتگان دور یا نزدیکمان بوده است، حتما این سوالات هم برایمان پیش‌ خواهد آمد؛ ذهن خیال‌پرداز ما، چه آینده‌ای را برای سال‌های آتی زندگی‌مان و حتی نسل‌های بعد از ما رغم خواهد زد؟ ما بیشتر به چه چیز‌هایی فکر می‌کنیم و چه خواسته‌هایی در سر داریم؟ و به بیان ساده‌تر؛ بزرگترین‌ آرزو‌های علمی ما چیست؟
این سوال مبنای شکل‌گیری طرحی است که اکنون خروجی آن در اختیار شما قرار گرفته است. طرح «بزرگترین آرزوی علمی من» توسط شرکت توسعه فناوری مهرویژن و با همکار انجمن ترویج علم ایران، همزمان با بزرگداشت هفته ترویج علم به اجرا درآمده است. در این طرح از شرکت‌کنندگان خواسته شد تا از آرزوهای علمی‌شان بگویند و حاصل آن آرزوهای کوچک و بزرگی‌ است که بسته به ویژگی‌های شخصیتی، سن و سطح تجربیات شرکت‌کنندگان، تفاوت‌های جالب توجهی با هم دارند… این آرزوها را ببینید و بشنوید و در پایان شما هم در همین صفحه آرزوی خودتان را ثبت کنید.

حامیان و همکاران این پروژه

 

تنها راه کشف مرزهای ممکن از غیرممکن،
کمی پیشروی از ممکن به درون غیرممکن است.

آرتور چارلز کلارک
آرتور چارلز کلارکفیزیکدان، ریاضیدان و نویسنده داستان‌های علمی-تخیلیاطلاعات بیشتر

توصیه من این است که هیچ وقت برای خود محدودیت قائل نشوید، اطرافیان شما، محیط و شرایط برای شما به اندازه کافی محدودیت ایجاد می‌کنند شما لازم نیست بر این محدودیت‌ها بیافزایید!

جیمز کامرون
جیمز کامرونفیلم‌نامه نویس و کارگرداناطلاعات بیشتر

من نیکبخت بوده‌ام که با ذهنی پر تکاپو و کارآمد و با قدرتی برای واضح اندیشیدن و توانایی برای ابراز چنان اندیشه‌هایی زاده شده‌ام.

آیزاک آسیموف
آیزاک آسیموفبیوشیمیست و نویسنده داستان‌های علمی-تخیلیاطلاعات بیشتر

هر چه تصور می‌کنیم تخیل و هر چه انجام می‌دهیم علم است،
کل تاریخ بشر چیزی جز داستانی علمی-تخیلی نیست.

ری داگلاس بردبری
ری داگلاس بردبرینویسنده داستان‌های علمی-تخیلیاطلاعات بیشتر

بزرگترین آرزوی علمی شما چیست؟

بزرگترین آرزوی علمی خودتان را از طریق فرم زیر به این صفحه اضافه کنید

3 پاسخ
 1. نويد محسنيان
  نويد محسنيان says:

  آرزوی همیشگی من این بوده که خودروهای پرنده رایج بشن و توی شهرهای بزرگ مشکل ترافیک حل بشه. البته که فکر نمی‌کنم حتی با تولید انبوه خودروهای پرنده، بزودی زیرساخت لازم برای استفاده ازشون فراهم بشه…

  پاسخ دادن
 2. محدثه
  محدثه says:

  از بین بردن الودگی های ناشی از زندگی ماشینی…کمک به محیط زیست…رفع بحران اب…جایگزین کردن چیزی به جای پلاستیک…درمان بیماری های خود ایمنی…

  پاسخ دادن

ارسال یک پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر شما هم ایده‌ای در زمینه ترویج علم و فناوری دارید، با ما تماس بگیرید. شرکت توسعه فناوری مهرویژن با توجه به اهداف و رسالت خود، از پروژه‌های علمی و ترویجی حمایت می‌کند.

طراحی شده در شرکت توسعه فناوری مهرویژن – تابستان ۱۳۹۴